Jak s livestreamem začít?

Livestream nabízí skvělý způsob, jak se živě spojit s kýmkoliv na internetu. Využívá se pro přenosy přednášek a online školení, streamování her nebo pro větší pracovní meetingy, workshopy či konferenční videohovory.

Proč s livestreamem začít?

 • snadno oslovíte široké publikum
 • přímé zapojení sledujících, kteří s vámi mohou interagovat živě
 • široké spektrum nástrojů a platforem pro streaming
 • Facebook, Instagram i YouTube živé vysílání podporují a pravidelně vylepšují jeho možnosti 
 • můžete jednoduše využít různé formy obsahu jako jsou prezentace, videa, obrázky nebo sdílení obrazovky pro ukázky nástrojů a aplikací
 • jednoduché připojení sledujících na telefonu, tabletu i počítači
 • vzbuzuje větší zapojení sledujících než klasická videa

 

Jaký software pro streamování vybrat?

Pro livestreaming je nutný software, který přenese video do digitální formy a vy pak budete moci vysílat dál do světa. Vybrali jsme pro vás tři programy, které vám v krátkosti představíme.

 

OBS Studio

Mezi nejpopulárnější určitě patří OBS studio, které je kompatibilní s Windows, macOS i Linuxem. Navíc je zcela zdarma, a i přes to nabízí širokou škálu rozšířených nastavení. Je tedy vhodný jak pro začátečníky, tak profesionály. Oblíbeným se stal hlavně díky své stabilitě a výkonu.

 

Streamlabs OBS

Dalším programem zdarma je Streamlabs OBS. Má spoustu užitečných funkcí, které vám usnadní streamování. Je možné ho ovládat i přes mobilní telefon a přepínat jednotlivé scény. Další výhodou je také jeho vizuální kvalita.

 

Xsplit

Doporučili bychom vám také Xsplit, což je další program, který je zdarma. Můžete si však zakoupit Pro verzi, která nabízí mnohem více nastavení. Umožňuje streamovat na více serverech v jednu chvíli, můžete tedy vysílat na více platformách zároveň. 

 

Kanály pro živé vysílání

Po výběru softwaru byste se měli zaměřit také na otázku, kde všude můžete streamovat. Ideální je streamovat na některé ze sociálních sítí (Facebook, Instagram, Youtube, ale i TikTok), protože je to pro uživatele nejsnazší, není nutná registrace a například videa z YouTube se pak často objevují ve vyhledávání. Další výhodou může být právě fakt, že záznam z livestreamu můžete na svých social media kanálech nechat a dalším zájemcům jen rozeslat odkaz. Použít ale můžete i jiné platformy, jako je třeba Zoom nebo StreamYard. 

 

Technika

Ať už si vyberete jakýkoliv formát livestream videa, klíčová je technika.

Naše Studio nabízí:

 • notebook HP Spectre Ultrabook
 • v kombinaci s Full HD streamovací kamerou Logitech C922 Pro Stream
 • mikrofon Blue Yeti Nano. 

Nezapomeňte ani na propagaci, která je nedílnou součástí úspěšného livestreamu. Zvláště pokud plánujete živé vysílání pro širší veřejnost, vaše fanoušky nebo potenciální zákazníky. Využijte vaše kanály na sociálních sítích nebo oslovte své publikum e-mailovou kampaní. 

Pokud se streamování stále trochu bojíte, neváhejte nám napsat o pomoc. Rádi vám pomůžeme, aby váš livestream vidělo co nejvíce lidí. Kromě zajištění studia a techniky poradíme i s výběrem vhodného kanálu nebo propagací. 

 

Jste připraveni se do toho pustit?

Rezervace

  Chci pronajmout ke studiu také zázemí.
  Vím přesné datum a čas pronájmu studia.

  Máte zájem o komplexní digitální řešení
  pro váš projekt? Podívejte se na náš web.