10 českých podcastů, které si musíte poslechnout!

Podcasty se staly hitem internetu a každým dnem přibývají další a další. Člověk by se v nich dokázal občas až ztratit, a proto přicházíme s tipy na 10 českých podcastů, které stojí za poslech. Vybrali jsme podcasty s různou tématikou a věříme, že si každý z vás najde to pravé. Budou to rozhovory, epizody o vzdělání, byznysu nebo o zdravém životním stylu?

 

1.  Brocast

Pokud máte rádi rozhovory o nejrůznějších tématech se známými a zajímavými lidmi, určitě vám nesmí uniknout Brocast. Bráchové Adam a Tomáš se svými hosty probírají vše možné i nemožné. Dozvíte se nejen střípky z jejich kariérních i osobních životů, ale i názory a pohledy na různá témata. Mezi hosty již nechyběl například Dominik Feri, Jaromír Jágr či Tomáš Etzler. Fanoušci dlouhých podcastů si přijdou na své, epizody mají až 4 hodiny.

2.  Petr Mára Podcast

Petr Mára vám představí nevšední hosty, o kterých jste možná ještě neslyšeli, ale každý z nich má rozhodně co říct a nabídnout. Podcast se dotýká témat jako je podnikání, nejrůznější technologie či osobní zdraví. Dozvíte se, jak se digitalizuje školství, jak postavit miliardovou firmu nebo si poslechnete zajímavosti ze světa designu. Jde spíše o kratší epizody, které mají většinou do hodiny a rozhodně vás nezačnou nudit.

3.  České podsvětí

České podsvětí je podcastová krimisérie Seznam Zpráv, kde Josef Klíma, český investigativní novinář, spisovatel a televizní reportér, vypráví o nejznámějších kriminálních zločinech a mafiánech 90. let. Dozvíte se jak to bylo s Jiřím Kájínkem, Ivanem Jonákem či ruskými gangy v České republice. Nové díly každé pondělí!

4.  Brain we are

Chcete se dozvědět více o mozku a myšlení? Máme-li svobodnou vůli, k čemu je dopamin nebo třeba jak funguje sebevědomí? Pusťte si podcastovou sérii Brain we are, kde vám dva kluci, biologové Vojta a Kryštof, vysvětlí vše, co jste si možná dosud nedokázali ani představit. Přiblíží vám střípky z oboru neurovědy, filosofie a psychologie. 

5.  Psychologický podcast

Zajímavý pohled na lidské chování, myšlení a prožívání vám v tomto podcastu přináší Eva, vězeňská psycholožka. Epizody o psychologických tématech se střídají s epizodami o zajímavostech z praxe a občas i s rozhovory s dalšími psychology s jinou specializací. Kde jinde byste se tak snadno dozvěděli, jak se chovají ženy ve vězení, co je porucha osobnosti nebo jak vypadají psychologické testy? Určitě psychologický podcast nevynechejte!

6.  Vinohradská 12

Pokud nestíháte sledovat nové události, Vinohradskou 12 si zamilujete. Dozvíte se to nejdůležitější o aktuálních tématech a kauzách i jejich souvislostech, a to jak z české, tak i zahraniční scény. Nové epizody téměř každý den!

7.  CzechCrunch Podcast

Czechcrunch je neformální podcast o životním stylu a podnikatelském úspěchu i neúspěchu. Pokud vás zajímá, co stojí za (ne)úspěšným startupem či byznysem, tento podcast je pro vás ten pravý. Chcete se dozvědět něco o udržitelnosti, umělé inteligenci nebo různých startupových aplikacích? Určitě se podívejte i na jejich webovou stránku https://www.czechcrunch.cz/, kde kromě všech epizod najdete také spoustu zajímavých článků ze světa byznysu, startupů, technologie, ekonomie a mnoho dalšího. 

8.  Kubova English

Angličtina může být občas oříškem pro každého z nás. Zkuste podcast Kubova English, kde se nenásilnou formou naučíte spoustu nových věcí bez dlouhého sezení nad učebnicemi. 

9.  Za Hranicí Fitness

Zajímáte se o zdravý životní styl a chcete slyšet, jak to doopravdy funguje v našem těle? Pak si určitě pusťte podcast Za Hranicí Fitness. Dva kluci vám poradí, co udělat pro to, abyste se cítili co nejlépe jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Dozvíte se, co je pravda, co mýtus, na co si dát pozor ve cvičení či stravě a co je pro naše tělo to nejlepší.

10.  Teorie peněz

Finanční gramotnost je důležitá, ale víme toho dost? Podcast Teorie peněz mluví otevřeně a bez cenzury o penězích, o problémech společnosti, které si sami vytváříme či o budoucnosti našich dětí. Týdenní rozhovory s hosty, kteří se nebojí sdílet svůj pohled na peníze a nakládání s nimi, vám prozradí, jak zachránit nejen peněženku a účet v bance, ale i střechu nad hlavou. Nezapomeňte se podívat i na Instagram Teoriepenez.cz, kde najdete spoustu zajímavých a inspirativních příspěvků.

 

Doufáme, že si alespoň jeden z podcastů pustíte a bude se vám líbit alespoň z části tak, jako nám. Nezapomeňte nám dát vědět, jaký je váš oblíbenec.

Jste připraveni se do toho pustit?

Rezervace

    Chci pronajmout ke studiu také zázemí.
    Vím přesné datum a čas pronájmu studia.

    Máte zájem o komplexní digitální řešení
    pro váš projekt? Podívejte se na náš web.