Menu
blog

Facebook přichází s novým redesignem! Na jaké změny se můžete těšit?

4 min read
Novinky | advertia digital | Martin Chovanec

Martin Chovanec

Facebook nedávno oznámil redesign svých stránek. A ten se postupně dostává mezi běžné uživatele. Co tato novinka přinese?

Zdroj: Facebook

Na redesign se podíval Jan Říha, který je v advertii Head of Design.

“Redesign uživatelského rozhraní je určitě logickým krokem ze strany Facebooku. Nový vzhled je prakticky identický s tím, který vidíme na mobilních zařízeních. Jak z pohledu zaměstnanců FB tak každodenních uživatelů je používání jedné platformy praktičtější než více verzí jednoho stejného produktu.

Po prvotním šoku z připravovaných změn se tak ukázalo, že se prakticky o žádnou novinku nejedná. Pouze o nasazení mobilního uživatelského rozhraní na desktopu.

Zajímavější bude ale sledovat, jak Facebookovou komunitu změní strategie ,,Skupiny na prvním místě,” které mohou například v době COVID pandemie sloužit jako silný nástroj pro spojení lidí a poskytnutí pomoci tam, kde je potřeba.”

Jan Říha, Head of Design

Zdroj: Facebook

Jak zmínil Jan, redesign se zaměřuje především na větší rozšíření skupin mezi uživatele. Nově nám tak Facebook bude v News Feedu navrhovat, do jakých skupin bychom mohli vstoupit.

Zároveň i přechod do skupin bude pro uživatele mnohem jednodušší. Orientace na facebook skupiny je poněkud překvapivá vzhledem k tomu, že se v těch soukromých hodně často šíří fake news (více zde). Facebook již používá nástroj nazvaný Group Quality, který pomocí AI skenuje příspěvky ve skupině a je tak schopný odhalit ty, které porušují zásady Facebooku.

Co se týče reklamních formátů, můžeme si všimnout, že zmizel pravý sloupec pro reklamu. Ten byl sice, co se týče ceny kliku na reklamu, levnější, ale zpravidla přiváděl menší množství konverzí. Nově tak budeme moci spouštět reklamu pouze v News Feedu.

A to není vše! Facebook reaguje na současné dění a spouští Messenger Rooms.

Zdroj: Facebook

“Vzhledem k situaci okolo COVID-19 jsou chatovací aplikace důležitější, než kdy předtím. V business prostředí vedou zejména Google Hangouts, Zoom, Skype a Microsoft Teams. Mezi těmi pro volný čas pak samozřejmě FaceTime nebo například aplikace pro teenagery HouseParty.

Facebook proto nečekal a spustil Messenger Rooms, který umí navíc propojovat uživatele napříč aplikacemi, bavíme se tedy o integraci mezi Instagram, Facebook a Whatsapp. Touto novinkou se tedy zase o kousek přibližujeme slibované intergraci samotného chatu těchto appek.”

Honza Borýsek, zakladatel agentury

Co říkáte na novinky Facebooku vy?
Jste s nimi spokojeni?

Marketing News # 01

5 min read

Jaké jsou novinky z marketingu za poslední týden? Dnes se podíváme na LinkedIn. Dále na nový druh doručování, který plánuje Hervis a Alza a také na to, jak to vypadá s Tik Tokem v USA. Na LinkedInu bude Product MarketPlace LinkedIn v současnosti využívá 1,8 milionu uživatelů v ČR, na Slovensku je to 610 tisíc. Momentálně […]

Novinky | advertia digital | Martin Chovanec

Martin Chovanec

Novinky | advertia digital | Facebook přichází s novým redesignem! Na jaké změny se můžete těšit? image

Stane se Reels novým trendem a vyřadí TikTok ze hry?

5 min read

Už jste slyšeli o novince na Instagramu jménem Reels? Jedná se o krátká, vtipná a zábavná videa, která si můžete pustit přímo v aplikaci Instagram. Nepřipomíná vám tento koncept ale náhodou něco? TikTok, který poslední dobou hýbe světem sociálních sítí, funguje v podstatě na podobném principu. V čem se tedy odlišují a jaká je možnost, […]

Novinky | advertia digital | Nikola Borýsková

Nikola Borýsková

Novinky | advertia digital | Facebook přichází s novým redesignem! Na jaké změny se můžete těšit? image

Spotify acquisition of Joe Rogan's podcast: a brief note of what future holds

5 min read

Reported acquisition of more than $100 million dollars for exclusive podcast content which is generally ranked as the most popular around the world. At least in terms of downloads, views or searches. Pretty huge number one might say. But what it really means? There are at least two perspectives on how to look on it. […]

Novinky | advertia digital | Jan Král

Jan Král

Novinky | advertia digital | Facebook přichází s novým redesignem! Na jaké změny se můžete těšit? image

Nepropásněte něco. Přihlásit k odběru

Poptat agenturu

Jste připraveni využít svůj plný digitální potenciál? Skvělé, pojďme na to.