Menu
blog

Děkujeme moc za rok 2018, byla to jízda!

5 min read
Novinky | advertia digital | Honza Borýsek

Honza Borýsek

Rok 2018 se jisto jistě zapíše do historie advertia digital. Pro naší agenturu byl totiž tím zlomovým. Na začátku roku se náš tým skládal z pouhých 6 lidí a zvládli jsme se postarat o jednotky klientů. V té době jsme se scházeli v coworking spacu WorkLounge, nejdříve v Karlíně a následně v nové pobočce na Václavském náměstí.

A právě v moment, kdy jsme měli možnost pracovat na projektech více společně a méně remote a nové možnosti se začaly postupně nabalovat, počet lidí v našem týmu i poptávky klientů stoupl na tolik, že v druhé polovině roku jsme se přesunuli do vlastních kanceláří o rozloze 200 metrů v Holešovicích, abychom mohli hezky i nadále růst a mít i zázemí, které pro současný tým, zhruba 20 interních i externích členů, postačí. A máme prostor alespoň na rok dopředu … za rok 2018 nám pod rukami prošlo více než 60 projektů, pojďte s námi společně zavzpomínat na ty nejdůležitejší momenty! 🙂

Q1: Google Elevator a start roku

Na začátku tohoto roku jsme také dostali možnost účastnit se akceleračního programu Google Elevator, který se zaměřuje na rapidně rostoucí agentury na českém a slovenském trhu. Co pro nás taková zkušenost znamenala? V rámci tohoto programu se nám Googleři i externí profesionálové věnovali a prošli jsme si společně všemi důležitými částmi agenturního businessu, od nastavení firemní struktury, přes HR, business development, firemní kulturu, trendy, až po cenovou politiku a možnosti expanze do zahraničí.

V tomto čtvrtletí také začala naše spolupráce s Luxury Brand Management na úrovni digitální strategie, která se následně překlenula k redesignu celých webových stránek (brzy budeme spouštět) a pravidelných marketingových kampaní, včetně DIESEL Česká Republika. V rámci dlouhodobých spoluprací jsme se pustili i do redesignů webů současných klientů, mezi které patří například zmíněný WorkLounge. Mimo to jsme vytvořili i pár pěkných, menších webů, kterými jsou například Bistro8 nebo The Mag.

Q2: Experimentování a definice jasné vize

V druhém čtvrtletí roku 2018 jsme začali přicházet s novými modely spolupráce, které se někdy povedly, ale někdy naopak vůbec. Vydali jsme se totiž cestou testování success fee (neboli procenta z obratu digitálních aktivit). Smutným příběhem pro nás byli CleverMinds, kteří vyrábí motivační diáře, zápisníky a notesy vzešlé z byznysové praxe, kde jsme si spolupráci nastavili až moc široce, nepotkali se ani společné očekávání a projekt zůstal po ukončení z naší strany ve velké ztrátě. Naopak tomu bylo například u Coolsocks, značka, která vyrábí kvalitní české nadkolenky, podkolenky a ponožky. Zde jsme měli možnost redesignu starého eshopu na nový, který více odpovídá současným trendům a též svým cílovým skupinám (ženy, muži i děti). Malým vítězstvím, ale velkou radostí pro nás bylo dosažení rekordního měsíčního obratu v celé historii značky.

Poté přišla chvíle, kdy jsme se začali zamýšlet nad tím, že pokud chceme vytvářet dlouhodobá klientská partnerství, budeme muset udělat několik kroků zpět, digitální marketing totiž v dnešní době nestačí, je třeba business kontext, pochopení zákazníků, vylepšení webového řešení a následně nastavení smysluplné digitální strategie. S ohledem na zkušenost, které jsme sbírali v okolí, jsme se rozhodli začít měnit pravidla hry, což byl asi největším zlomovým bodem celého roku.

Q3: V létě nikdo nemaká? Super, využijme toho!

A pak se dostáváme k letním měsícům, čas dovolených, řekli byste si? Někteří lidé to tak mají, člověk má čas si odpočinout a nabrat nové síly. Nicméně pro naší agenturu to byla ideální doba utrhnout se konkurenci, jak říká Gary Vee, srpen ideálním měsícem, kdy zamakat. V letních měsících jsme se proto zaměřili více na business development, ze kterého jsme těžili v posledním kvartálu tohoto roku.

Součástí nových aktivit bylo i strategické partnerství se Shoptet.cz, díky kterému jsme navázali spolupráci například se světovým patentem Eco Dog Toilet nebo pražským fashion lovebrandem Girls Without Clothes.

Q4: Velká jména i orientace za hranice

Letní aktivita nese ovoce. Začínáme s klienty jako je český koncert Eda SheeranaDluhopisomatComfort Finance GroupDermacol a na scénu koncem roku 2018 přichází další velká jména a brandy, které budeme brzy zveřejňovat. Stejně tak jsme se zaměřili na partnerství s dalšími agenturami, mezi které patří například JAD ProductionCaseStories nebo Brainzone.

Na konci října jsme také konečně uspořádali naše první školení pro studenty. Díky spolku Click it (který několik let zpátky spoluzakládal Honza, náš CEO) jsme se zaměřili na téma “Digitální strategie aneb framework pro úspěšný projekt”, ve kterém jsme studentům přiblížili, co je to digitální strategie a nechali studenty vymýšlet digitální kampaně, které kombinují byznys kontext a digitálního marketing. Za pozitivní feedback moc děkujeme a rádi budeme realizovat další, a to nejen studentské.

Na konci roku jsme už jen stihli rozhodnout, že cesta za hranice České republiky je tou nejzajímavější cestou, navazujeme proto strategické partnerství s italskou agenturou beoplea začínáme realizovat první zakázky v Itálii, Švýcarsku nebo Británii. V roce 2019 chystáme také návštěvu několika celosvětových konferencí jako např. Digital Design Days v Ženevě (uvidíme se s někým?), abychom dokázali českým i zahraničním klientům dodávat světové výstupy a být pro vás “českým unikátem”.

No co dodat … snad jen to, že rok 2018 byl prostě skvělý. Naučili jsme se spoustu nových věcí, měli jsme prostor najít duši naší agentury “na pomezí digitálního marketingu a business consultingu” a získali cenné zkušenosti, kterých si vážíme. Věříme, že rok 2019 bude pro advertia digital ještě lepší a my tak budeme mít možnost se zase posunout ve svých vědomostech a zkušenostech o několik kroků vpřed.

A jaký byl rok 2018 pro Vás? Dokázali jste to, co jste chtěli a vstupujete do roku 2019 s novými plány, nebo bude třeba dotáhnout ty loňské? Ať už je to jakkoliv, rádi Vám pomůžeme s digitální částí Vašich plánů!

Napište nám na agency@advertia.cz nebo přes www.advertia.cz!

Spotify acquisition of Joe Rogan's podcast: a brief note of what future holds

5 min read

Reported acquisition of more than $100 million dollars for exclusive podcast content which is generally ranked as the most popular around the world. At least in terms of downloads, views or searches. Pretty huge number one might say. But what it really means? There are at least two perspectives on how to look on it. […]

Novinky | advertia digital | Jan Král

Jan Král

Novinky | advertia digital | Děkujeme moc za rok 2018, byla to jízda! image

Facebook přichází s novým redesignem! Na jaké změny se můžete těšit?

4 min read

Facebook nedávno oznámil redesign svých stránek. A ten se postupně dostává mezi běžné uživatele. Co tato novinka přinese? Na redesign se podíval Jan Říha, který je v advertii Head of Design.

Novinky | advertia digital | Martin Chovanec

Martin Chovanec

Novinky | advertia digital | Děkujeme moc za rok 2018, byla to jízda! image

5 tipů pro lepší komunikaci s vaší online komunitou

5 min read

Jak velkou roli hraje community management ve vaší komunikaci online? Pro nás je na prvním místě. Nad čím se zamyslet před jeho začátkem a co vám může v jeho průběhu pomoci? Inspirujte se našimi doporučeními!

Novinky | advertia digital | Sabina Říhová

Sabina Říhová

Novinky | advertia digital | Děkujeme moc za rok 2018, byla to jízda! image

Nepropásněte něco. Přihlásit k odběru

Poptat agenturu

Jste připraveni využít svůj plný digitální potenciál? Skvělé, pojďme na to.