Menu

Digitalizace is the new black

3 min ke čtení

Že je digitalizace budoucností, to ví svět už pár let. Vzhledem k situaci jménem Koronaviru se ale z budoucnosti velmi rychle přesouváme do současnosti. Ti z nás, kterým se podaří digitalizovat mezi prvními, získají obrovskou výhodu. A někteří velcí hráči už začali.

#streaming

Offlinový svět si dal pauzu a umělci všech kategorií se teď mohou spolehnout pouze na internet. Hned první týden karantény vyústil v první virtuální hudební festival. Hudební divadlo Karlín spouští pravidelná živá vysílání. Tanečníci a trenéři se ze studií a fitness center přesouvají před kameru. Nejde jen ale o vizuální stream, své místo si buduje i rychle rostoucí oblast podcastů. A stejný trend jede i v zahraničí – například DJ a rapper D-Nice uspořádal na svém Instagramu desetihodinovou párty přímo z jeho obývacího pokoje, na které nechyběly známé osobnosti jako Rihanna, Michelle Obama nebo Oprah Winfrey.

Defected Virtual Festival, YouTube Live

#ecommerce

Online hráči ve svých segmentech výrazně posilují, dosud offline zdravé společnosti staví narychlo své první e-shopy. Prodejny Fruitissimo nově rozváží své ovocné džusy až domů, malé pivovary distribuují zásoby online a spousta restaurací začíná spolupracovat s donáškovými službami. Velcí online hráči zase zlepšují dosavadní služby – Alza začíná být velmi silná v sortimentu drogerie i zverimexu a zároveň přidává do svého sortimentu trvanlivé potraviny. Firemní chat aplikace jako jsou Slack nebo Teams zjednodušují svá rozhraní, Instagram již brzy spustí nákup přímo v aplikaci a vše se tak přesouvá do digitálu. A to jsme teprve na začátku.

Nový segment trvanlivých potravin, Alza.cz

#esports

Koronavirová krize si nenechala ujít ani sportovní oblast. Olympijské hry se odkládají o rok, Fortuna liga přerušuje a extraliga ledního hokeje se dokonce ruší úplně. Když se ale podíváme do zámoří, sportovní giganti reagují flexibilně. NBA odehrála svůj první digitální zápas, který měl obrovský úspěch a superzávodníci Formule 1 už zajeli první oficiální závody v rámci virtuální F1 „Virtual GP“.

Bahrain Virtual GP, realsport101.com

#edukace

Chytrý progres je nutný samozřejmě i u školství. Neziskové i komerční společnosti pomáhají školám zprovoznit digitální technologie, aby mohly vyučovat. Česká televize spustila vzdělávací bloky pořadů pro různé věkové kategorie – UčíTelka pro první stupeň, Odpoledka pro starší žáky a Škola doma pro ty studenty, kteří se připravují na přijímací zkoušky. A to vše ani ne týden po zrušení výuky ve školách. Digitalizují se ale i nejrůznější školení, workshopy a semináře – mimo jiné i naše Community Meetupy.

Pořad UčíTelka pro první stupeň, Česká Televize

V advertia digital vám rádi s digitalizací pomůžeme. Napište nám!

Ať už se jedná o digitální strategii, webové stránky, e-shop nebo streamování od nás z nového podcast studia. Předběhněte vaši konkurenci!

 | Honza Borýsek
Honza Borýsek

advertia digital named Top 2022 B2B Company by Clutch

1 min read

Today, we’re thrilled to announce that we’ve been recognized as a Clutch Leader in 2022. According to the ratings and reviews platform, we’re among the top B2B companies in the Czech Republic this year! #1 Top Advertising Agencies in the Czech Republic #1 Top Branding Agencies in the Czech Republic #1 Top Digital Agencies in […]

 | Westley Overcash

Westley Overcash

Leoš Mareš novým Jonem Snowem [Marketing News 11.4.2022]

5 min read

Po menší pauze se Marketing News vrací v plné síle! Dnes se společně podíváme na novou HBO kampaň s Leošem Marešem, nový nealko drink balený do papíru, a nebo také na novou funkci YouTube, kterou pro nás nejspíše chystá.  Tak pojďme na to! Na video se můžete podívat TADY. Česko vítězem na EXPO 2020 v […]

 | Nela Březinová

Nela Březinová

TOP informační appky podle nás [Marketing News 7.3.]

3 min read

Vítejte u dalšího dílu Marketing News. Dnes jsme probrali jaké české firmy pomáhají Ukrajině, koho sledovat, když vás zajímá aktuální dění, ale nechybí ani témata, která probíráme na týdenní bázi. Na video se můžete podívat TADY. Top informační zdroje Nevíte koho sledovat kvůli aktuálnímu dění? My pro vás máme top našich nejoblíbenějších informačních zdrojů – […]

 | Nela Březinová

Nela Březinová

Kontakt

Už jen pár kliků a můžeme se spojit.

+420 722 658 771 daniel.votruba@advertia.cz

Ozvěte se nám
advertia digital | Ilustrace
advertia digital | Ilustrace
advertia digital | Ilustrace