Menu

Prodejny COOP bez personálu a zákaz kryptoměn v Číně

5 min ke čtení

Pojďte se společně s námi podívat, co se od minulého týdne událo nového ve světě marketingu. Tak se pohodlně usaďte a jdeme na to!

Více automatizovaných reklam od Facebooku

Novinkou od Facebooku je zobrazování reklamy širšímu potenciálnímu publiku, pokud inzerent povolí tzv. „rozšířené cílení“. Uvádí, že umělá inteligence si s cílením poradí lépe, než inzerent. Facebook díky tomu dokáže zjistit, zda by reklamy měly lepší odezvu, kdyby se zobrazovaly mimo rozsah cílení více uživatelům. Reklamy pak zobrazí na základě vlastních odhadů. Rozšíření se však nevztahuje na cílení věku, polohy a pohlaví.

COOP vítězem v kategorii Inovace roku

Na konferenci Retail Summit se stala vítězem v kategorii Inovace roku skupina COOP. Oceněna byla především za přechod kamenného prodejce potravin do online prostředí a zřízení chladících výdejních boxů. Dalšími finalisty byl Rohlík.cz a Kaufland společně s Košíkem.

Tomáš Lipták z pivovaru Bernard Marketérem roku

Dlouhodobá kampaň „Svět se zbláznil, držme se“ Rodinného pivovaru Bernard vysloužila Tomášovi Liptákovi cenu Marketéra roku. Ocenění získal od České marketingové společnosti za nápadité zpracování kampaně reagující na pandemickou situaci.

Problémy s měřením konverzí na Facebooku

Díky novému Apple iOS 14 nemohou zadavetelé reklam spoléhat na statistiky konverzí. Uživatelé s operačním systémem iOS 14 musí totiž udělit explicitní souhlas se sběrem dat pro cílení reklamy a velké procento odmítá toto sledování pro marketingové účely povolit.

Konec kryptoměn v Číně

Čínská centrální banka označila veškeré kryptoměnové transakce za nezákonné. Odůvodňuje to tím, že kryptoměny mají negativní vliv na finanční, sociální a ekonomický řád.

 | Radka Haladyová
Radka Haladyová
  • #marketingnews

Instagram’s Teenage Temper Tantrum

3 min read

  Over the past several weeks, Instagram’s latest changes have wreaked havoc on users and advertisers. With the chatter and debate intensifying, I sat down to take a look at the historical context, examine how we got here and contemplate its future. The birth of Instagram  Instagram was launched in 2010 as a simple way […]

 | Westley Overcash

Westley Overcash

advertia digital named Top 2022 B2B Company by Clutch

1 min read

Today, we’re thrilled to announce that we’ve been recognized as a Clutch Leader in 2022. According to the ratings and reviews platform, we’re among the top B2B companies in the Czech Republic this year! #1 Top Advertising Agencies in the Czech Republic #1 Top Branding Agencies in the Czech Republic #1 Top Digital Agencies in […]

 | Westley Overcash

Westley Overcash

Leoš Mareš novým Jonem Snowem [Marketing News 11.4.2022]

5 min read

Po menší pauze se Marketing News vrací v plné síle! Dnes se společně podíváme na novou HBO kampaň s Leošem Marešem, nový nealko drink balený do papíru, a nebo také na novou funkci YouTube, kterou pro nás nejspíše chystá.  Tak pojďme na to! Na video se můžete podívat TADY. Česko vítězem na EXPO 2020 v […]

 | Nela Březinová

Nela Březinová

Kontakt

Už jen pár kliků a můžeme se spojit.

+420 722 658 771 daniel.votruba@advertia.cz

Ozvěte se nám
advertia digital | Ilustrace
advertia digital | Ilustrace
advertia digital | Ilustrace