Menu

Digitalizace is the new black

3 min read

Že je digitalizace budoucností, to ví svět už pár let. Vzhledem k situaci jménem Koronaviru se ale z budoucnosti velmi rychle přesouváme do současnosti. Ti z nás, kterým se podaří digitalizovat mezi prvními, získají obrovskou výhodu. A někteří velcí hráči už začali.

#streaming

Offlinový svět si dal pauzu a umělci všech kategorií se teď mohou spolehnout pouze na internet. Hned první týden karantény vyústil v první virtuální hudební festival. Hudební divadlo Karlín spouští pravidelná živá vysílání. Tanečníci a trenéři se ze studií a fitness center přesouvají před kameru. Nejde jen ale o vizuální stream, své místo si buduje i rychle rostoucí oblast podcastů. A stejný trend jede i v zahraničí – například DJ a rapper D-Nice uspořádal na svém Instagramu desetihodinovou párty přímo z jeho obývacího pokoje, na které nechyběly známé osobnosti jako Rihanna, Michelle Obama nebo Oprah Winfrey.

Defected Virtual Festival, YouTube Live

#ecommerce

Online hráči ve svých segmentech výrazně posilují, dosud offline zdravé společnosti staví narychlo své první e-shopy. Prodejny Fruitissimo nově rozváží své ovocné džusy až domů, malé pivovary distribuují zásoby online a spousta restaurací začíná spolupracovat s donáškovými službami. Velcí online hráči zase zlepšují dosavadní služby – Alza začíná být velmi silná v sortimentu drogerie i zverimexu a zároveň přidává do svého sortimentu trvanlivé potraviny. Firemní chat aplikace jako jsou Slack nebo Teams zjednodušují svá rozhraní, Instagram již brzy spustí nákup přímo v aplikaci a vše se tak přesouvá do digitálu. A to jsme teprve na začátku.

Nový segment trvanlivých potravin, Alza.cz

#esports

Koronavirová krize si nenechala ujít ani sportovní oblast. Olympijské hry se odkládají o rok, Fortuna liga přerušuje a extraliga ledního hokeje se dokonce ruší úplně. Když se ale podíváme do zámoří, sportovní giganti reagují flexibilně. NBA odehrála svůj první digitální zápas, který měl obrovský úspěch a superzávodníci Formule 1 už zajeli první oficiální závody v rámci virtuální F1 „Virtual GP“.

Bahrain Virtual GP, realsport101.com

#edukace

Chytrý progres je nutný samozřejmě i u školství. Neziskové i komerční společnosti pomáhají školám zprovoznit digitální technologie, aby mohly vyučovat. Česká televize spustila vzdělávací bloky pořadů pro různé věkové kategorie – UčíTelka pro první stupeň, Odpoledka pro starší žáky a Škola doma pro ty studenty, kteří se připravují na přijímací zkoušky. A to vše ani ne týden po zrušení výuky ve školách. Digitalizují se ale i nejrůznější školení, workshopy a semináře – mimo jiné i naše Community Meetupy.

Pořad UčíTelka pro první stupeň, Česká Televize

V advertia digital vám rádi s digitalizací pomůžeme. Napište nám!

Ať už se jedná o digitální strategii, webové stránky, e-shop nebo streamování od nás z nového podcast studia. Předběhněte vaši konkurenci!

 |

Tvorba vizuální identity: Jak vytvořit nezapomenutelnou značku

5 min read

Digitální agentura advertia digital nabízí komplexní řešení pro váš online marketing. Spolehlivý tým odborníků, individuální přístup a neustálá optimalizace vás přesvědčí, že jsme správná volba pro růst vašeho podnikání.

 | Daniel Votruba

Daniel Votruba

Digitální Agentura: Průvodce Pro Úspěšný Online Marketing

5 min read

Digitální agentura advertia digital nabízí komplexní řešení pro váš online marketing. Spolehlivý tým odborníků, individuální přístup a neustálá optimalizace vás přesvědčí, že jsme správná volba pro růst vašeho podnikání.

 | Daniel Votruba

Daniel Votruba

Instagram’s Teenage Temper Tantrum

3 min read

  Over the past several weeks, Instagram’s latest changes have wreaked havoc on users and advertisers. With the chatter and debate intensifying, I sat down to take a look at the historical context, examine how we got here and contemplate its future. The birth of Instagram  Instagram was launched in 2010 as a simple way […]

 | Dávid Stirber

Dávid Stirber

Is your brand, project or campaign looking for fresh ideas with flawless execution?

Let's powwow!

+420 722 658 771 daniel.votruba@advertia.cz

REQUEST A CONSULTATION
advertia digital | Ilustrace
advertia digital | Ilustrace
advertia digital | Ilustrace