Menu

TOP informační appky podle nás [Marketing News 7.3.]

3 min read

Vítejte u dalšího dílu Marketing News.
Dnes jsme probrali jaké české firmy pomáhají Ukrajině, koho sledovat, když vás zajímá aktuální dění, ale nechybí ani témata, která probíráme na týdenní bázi.

Na video se můžete podívat TADY.

Top informační zdroje

Nevíte koho sledovat kvůli aktuálnímu dění? My pro vás máme top našich nejoblíbenějších informačních zdrojů – Minuta N, BBC News, ČT24, 9GAG, Vinohradská 12 a Deník N.

Informační operace pomocí Tinderu

Dostat pravdu k Rusům ohledně situace na Ukrajině je složité. I přes to se o to pokouší tisíce lidí, kteří přichází s netradičními způsoby. Virálním se stal nápad sdílet informace skrz recenze ruských restaurací, nebo také přes Tinder.

Kybernetická válka v Rusku

Kromě toho, že Facebook i Youtube znepřístupnil Rusům peníze z reklam, v kybernetickém prostoru se odehrávají mnohem větší boje. Anonymous, hackerské anonymní hnutí, vyhlásili Rusku kybernetickou válku. Terčem už byly i státní weby a televize.

Sledování ruských oligarchů

Americký hoch Jack Sweeney, který v minulosti sledoval soukromé tryskáče Elona Muska, změnil svůj cíl. Přesedlal na mnohem větší kalibr  – ruské oligarchy, jejich život díky Putinovi dostává tvrdé rány.

Airbnb ubytovává uprchlíky

Společnost Airbnb, služba pronajímající ubytování, a jejich nezisková organizace Airbnb.org nabízí ubytování 100 000 uprchlíkům z Ukrajiny. Pronajímatelům budou pobyty proplácené společností Airbnb.

FC Barcelona má nového sponzora

Španělský fotbalový klub Barcelona má nového sponzora. Se Spotify, platformou streamující hudbu, se dohodli na sponzoringu 280 milionů korun.

Facebook má novou funkci

Reels, krátká videa, na instagramu válí, a tak se Facebook rozhodl je přenést i k sobě. Meta si od toho slibuje, že milovníci reelsů neutečou na Tiktok a stráví více svého času na Facebooku, či Instagramu.

Sušenky ze zbytků

Víte co se děje s nepotřebnou dužinou, která se vyprodukuje ve freshbarech Ugo? V minulosti se vyhodila, protože nevypadá nijak lákavě. Biopekárna Zemanka se to ale rozhodla změnit. Tyto zbytkové suroviny sbírá a peče takzvané cirkulární sušenky, které se teď prodávají už i ve velkých obchodních řetězcích.

Nová receptura Birellu

Nealkoholické pivo Birell přišlo s kampaní, ve které opět bojuje proti představuje svojí novou zdokonalenou recepturu.

Nové rostlinné produkty od Danone

Alpro má nového konkurenta. Jedná se o rostlinné nápoje Gou od značky Danone, které jsou levnější alternativou oblíbených „plant based“ produktů.

Sberbank končí

Sberbank CZ pozastavila všechny karetní transakce a zároveň byla nucena uzavřít své pobočky. Důvodem je pravděpodobně velký odliv klientských transakcí kvůli situaci na Ukrajině.

 

 

 

 

 

 |

Tvorba vizuální identity: Jak vytvořit nezapomenutelnou značku

5 min read

Digitální agentura advertia digital nabízí komplexní řešení pro váš online marketing. Spolehlivý tým odborníků, individuální přístup a neustálá optimalizace vás přesvědčí, že jsme správná volba pro růst vašeho podnikání.

 | Daniel Votruba

Daniel Votruba

Digitální Agentura: Průvodce Pro Úspěšný Online Marketing

5 min read

Digitální agentura advertia digital nabízí komplexní řešení pro váš online marketing. Spolehlivý tým odborníků, individuální přístup a neustálá optimalizace vás přesvědčí, že jsme správná volba pro růst vašeho podnikání.

 | Daniel Votruba

Daniel Votruba

Instagram’s Teenage Temper Tantrum

3 min read

  Over the past several weeks, Instagram’s latest changes have wreaked havoc on users and advertisers. With the chatter and debate intensifying, I sat down to take a look at the historical context, examine how we got here and contemplate its future. The birth of Instagram  Instagram was launched in 2010 as a simple way […]

 | Dávid Stirber

Dávid Stirber

Is your brand, project or campaign looking for fresh ideas with flawless execution?

Let's powwow!

+420 722 658 771 daniel.votruba@advertia.cz

REQUEST A CONSULTATION
advertia digital | Ilustrace
advertia digital | Ilustrace
advertia digital | Ilustrace