Menu

Končí u nás sociální sítě? [Marketing News 14. 2. 2022]

6 min read

S radostí vás vítáme u druhého dílu Marketing News!
V tomhle díle jsme probrali, kdo je novým českým “unicornem” ze startupového prostředí, novou vizuální identitu Livesportu, ale i bizár týdne. 

Věříme, že jsme se od minulého týdne posunuli o kousek dál a víc jsme se uvolnili, tak u toho buďte s námi. Bude to jízda!

Na video se můžete podívat TADY.

Mark Zuckerberg pohrozil, že vypne Facebook a Instagram pro všechny Evropany.

„Zrušíme Facebook a Instagram všem Evropanům“, pronesl nedávno Mark Zuckerberg, šéf společnosti Meta Platforms. Chce totiž, aby všechna data uživatelů mohla být i nadále odesílána na servery společnosti v USA, což je v rozporu s evropským GDPR. Ať už je ale zrušení vaše noční můra, nebo se nemůžete dočkat, rušení je zatím stále v nedohlednu.

Česko má nový nejhodnotnější startup

V Česku se objevil nový jednorožec, kterým bohužel není bájné stvoření z pohádek, ale úspěšný startup Productboard. Díky sponzorům, kteří do něj investovali 2,7 miliard korun, má momentálně Productboard hodnotu 37 miliard korun. Tím se stal nejhodnotnějším českým startupem, a tak po roce musíme posununout Rohlík.cz až na druhé místo. Co je ale Productboard vůbec zač? Dozvíte se v našich Marketing news.

Livesport mění po 15 letech svou vizuální identitu

Patříte mezi sportovní fanoušky a rádi ve svém telefonu sledujete výsledky vašich oblíbených týmů? Tak to jste určitě zaznamenali změnu aplikace Livesport. Tato česká společnost se po 15 letech rozhodla dát novou tvář svým webům a aplikacím Flashccore, které jsou elitou v poskytování sportovních informací. Co na ni říkáte?

V Praze končí služba sdílených elektromobilů GreenGo

Po dvou letech od zahájení provozu končí další firma v Praze, která nabízela sdílení elektromobilů. GreenGo totiž není jediná firma, která tuto službu nabízí, a tak se potýká s velkou konkurencí. Na vině se ale určitě také podílí nedostatek parkovacích míst, či neuspokojivá propustnost dopravy ve městě.

Kanály TV Prima už nebudou dostupné na O2 TV

Komerční televize Prima se nedokázala s operátory placené televize dohodnout na nových podmínkách, a tak od 1.3.2022 už nebude možné na O2 TV najít Primu, ale ani její tématické stanice jako třeba Prima Cool nebo Prima Zoom. Přichází prý tím o značné peníze.

Nová funkce „downvotes“ na Twitteru 

Už se vám někdy stalo, že na Twitteru na Vás vyskakovaly nerelavantní odpovědi na nějaký tweet? Nezoufejte. Možná právě vy máte možnost teď být součástí testování nové funkce, díky které bude Twitter schopný posouvat nežádoucí komentáře do hloubky vlákna.

V Česku se otevře nová esportová aréna

Že nevíte co je to esport? Esport, neboli soutěžní klání hráčů počítačových her je v poslední době obrovským trendem. A díky agentuře PLAYzone se už brzy můžeme těšit na multifunkční esportové centrum, které bude součástí obchodního centra Westfield Chodov, kam se můžete přijít s kamarády podívat, ale také si i zahrát.

HoppyGo od Škoda DigiLab hlásí rekordní rok

HoppyGo,otevřená platforma na sdílení automobilů, která nabízí soukromým majitelů pronajmout své vozy, válí. V roce 2021 hlásí okolo 150.000 uživatelů, až o třetinu více pronajatých dní a o 50% více registrací než v roce 2020!

Dolce & Gabbana dává sbohem zvířecím kožešinám

Slavný módní dům Dolce & Gabbana jde s proudem, a tak značka už také vsadila na ekologickou alternativu místo kožešin. V prohlášení společně se skupinou na ochranu práv zvířat Humane Society International Dolce & Gabbana uvedla, že kožešinu přestanou používat během letošního roku, bude však i nadále spolupracovat s „mistry kožešníky“ na vytvoření „ekologické umělé kožešiny”.

Český Lev představil nový vizuální styl z dílny Jany Krchové

Tento rok vizuální styl Českého lva sází na eleganci, noblesu, čistotu a to díky Janě Krchové, grafické designérce, která pro oficiální grafickou tvář a pro vtipné řešení merchandisingu zvolila variantu elegantního písma Chloé.

Kromě Disney+ se můžeme těšit od 8. března i na HBO Max

Česká republika, jako jedna z 15 evropských zemí, se může těšit už od 8. března 2022 na spuštění nové streamovací platformy HBO Max, kde na vás budou čekat filmy jako Matrix Resurrections, Duna a nebo dokonce Tom & Jerry.

Netflix hlásí ztrátu 8% podílu na českém trhu za rok 2021

Tržní podíl Netflixu v Čechách klesl za loňský rok o 8% na 42%, ale i přes to jde o mnohem větší podíl, než má konkurence. O druhé místo se totiž dělí HBO Go a Prime Video každé s 20% trhu.

Instagram vylepšuje Ankety

Polls, neboli ankety na instagramu, slibují dvojnásobné zlepšení. V minulosti ankety nabízely možnost pouze dvou odpovědí, kterými bylo „Ano“ a „Ne“, což nedávalo skoro žádný prostor pro vyjádření svého názoru. Z toho důvodu se Instagram rozhodl o navýšení výběru pro odpovědi až na čtyři.

 

 | Radka Haladyová
Radka Haladyová

Tvorba vizuální identity: Jak vytvořit nezapomenutelnou značku

5 min read

Digitální agentura advertia digital nabízí komplexní řešení pro váš online marketing. Spolehlivý tým odborníků, individuální přístup a neustálá optimalizace vás přesvědčí, že jsme správná volba pro růst vašeho podnikání.

 | Daniel Votruba

Daniel Votruba

Digitální Agentura: Průvodce Pro Úspěšný Online Marketing

5 min read

Digitální agentura advertia digital nabízí komplexní řešení pro váš online marketing. Spolehlivý tým odborníků, individuální přístup a neustálá optimalizace vás přesvědčí, že jsme správná volba pro růst vašeho podnikání.

 | Daniel Votruba

Daniel Votruba

Instagram’s Teenage Temper Tantrum

3 min read

  Over the past several weeks, Instagram’s latest changes have wreaked havoc on users and advertisers. With the chatter and debate intensifying, I sat down to take a look at the historical context, examine how we got here and contemplate its future. The birth of Instagram  Instagram was launched in 2010 as a simple way […]

 | Dávid Stirber

Dávid Stirber

Is your brand, project or campaign looking for fresh ideas with flawless execution?

Let's powwow!

+420 722 658 771 daniel.votruba@advertia.cz

REQUEST A CONSULTATION
advertia digital | Ilustrace
advertia digital | Ilustrace
advertia digital | Ilustrace